logo
May the "efficiency" be with you.

E-Ticaret Danışmanlığı

Dijital Performans Yönetimi

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Eposta Pazarlaması

Çevrimiçi Durum analizi

Dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.
Genç ve dinamik ekibimizle 7/24 hizmetinizdeyiz.

(0212) 800 7986

info@hamlinmcgill.com

Serdar-ı Ekrem Cd. No:15, Beyoğlu, İstanbul

(0212) 800 7986

Serdar-ı Ekrem Cd. No:15, Beyoğlu, İstanbul

Yukarı

WordPress Sitenizi Google Search Console ‘a Nasıl Eklersiniz?

WordPress Sitenizi Google Search Console ‘a Nasıl Eklersiniz?

Kullanıcılar merak ettiği, bilgi edinmek istediği, ihtiyacı olan her bilgiyi internette google tarafından aratıyor. Bu aramalarda ilk sıralarda çıkılması için ise, siteler SEO uyumlu olmak zorundadır. Google Search Console ise site sahiplerine, kendi siteleri hakkında performans raporları veren Google’a ait bir webmaster aracıdır.

Google Search Console Nedir?

Google Search Console (veya kısaca “GSC”), web yöneticilerinin web sitelerini yararlı istatistiklerle dolu resmi bir portal aracılığıyla izlemelerine ve yönetmelerine olanak tanır. Doğrudan arama motorları tarafından sağlanan araçlara ve verilere erişmek için web sitenizi optimize etme işlemini çok daha kolay hale getirebilir. Kayıtlı bir hesaba sahip olarak Google, web yöneticilerine site sorunları, hatalar ve hatta cezalar hakkında bilgi gönderebilir. Ayrıca, site sorunları ve özellik istekleri hakkında onlarla iletişim kurmanıza olanak tanıyan bazı sınırlı araçlar da sağlar.

Google Search Console’a Sitenizi Nasıl Eklersiniz?

Öncelikle “Google Search Console” ekranına ulaşmanız gerekir. Bu bağlantıya tıklayarak Search Console gmail hesabınıza giriş yapınız.

google search console

Mülk ekle butonuna basıyoruz.

google search console

 

Url ön eki kısmına site adresimizi yazıp, devam butonuna tıklıyoruz.

search console

 

Karşımıza gelen sayfada, HTML etiketi bölümünde Google’ın bize vermiş olduğu meta etiketini kopyalıyoruz. Daha sonra sitemizin admin paneline giriyoruz. Yoast SEO eklentisi kuruyoruz. Admin panelinde bulunan, SEO > Genel > Web Yöneticisi Araçları sekmesine geliyoruz.

Seo Search Console

“Google verification code” kısmına bize vermiş olduğu, meta etiketini yapıştırıyoruz. Ayarları kaydettikten sonra, Search Console’da “Doğrula” butonuna basıyoruz. Bütün işlemler bu kadar, wordpress sitemizi Google Search Console ekledik. Artık bütün raporları, performans değerlerini Search Console’dan takip edebilirsiniz.

Yorum Yok

İçerik Yorumları