logo
May the "efficiency" be with you.

E-Ticaret Danışmanlığı

Dijital Performans Yönetimi

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Eposta Pazarlaması

Çevrimiçi Durum analizi

Dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.
Genç ve dinamik ekibimizle 7/24 hizmetinizdeyiz.

(0212) 800 7986

info@hamlinmcgill.com

Serdar-ı Ekrem Cd. No:15, Beyoğlu, İstanbul

(0212) 800 7986

Serdar-ı Ekrem Cd. No:15, Beyoğlu, İstanbul

Yukarı

Kurumlar İçin Yandex Mail Kurulumu! Yandex’te Domain Uzantılı Mail Nasıl Açılır?(2020)

Kurumlar İçin Yandex Mail Kurulumu! Yandex’te Domain Uzantılı Mail Nasıl Açılır?(2020)

Rusya merkezli internet şirketi Yandex, Google ile küresel çapta rekabetini artırmak amacıyla yıllar önce kendi mail servisini hizmete sunmuştu. Yandex’in mail servisi gerek kullanıcı bazlı gerekse de kurumsal anlamda bir hayli ilgi gördü. Çünkü Yandex.Mail’in hem masaüstü hem mobil arayüzü çok başarılı hem de sınırsız kullanım imkanı sunuyor. Diğer mail servislerinde olmayan bir takım özellikleriyle öne çıkan Yandex Mail’i kurumlar için nasıl kurabileceğinizi biliyor musunuz?

Kurumlar İçin Yandex Mail Kurulumu

Bu işleme başlamadan önce ilk olarak şu iki adımı yapmanızı tavsiye ediyoruz.

  • 1. Adım: Buraya tıklayarak kendinize bir kişisel Yandex Mail açın. Eğer zaten bir hesabınız varsa sonraki adıma geçiş yapın.

  • 2. Adım: Bu adımda alan adı servis sağlayıcınızla iletişime geçerek ilgili domain’inizin (alan adınızı) mail sunucularını Yandex’e yönlendirilmesini talep edin. Ya da alan adı admin panelinizden siz yönlendirmeyi yapabilirsiniz. Burada domain’inizin Mail(MX) ayarlarını; “mx.yandex.net” olarak ayarlamalısınız. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz alan adı servis sağlayıcınızdan destek isteyin.

 

  •  3. Adım: Şimdi ise buraya tıklayarak Yandex Connect’e geçiş yapmalısınız. Geçiş yaptıktan sonra bu ekrandan organizasyonunuzu Yandex’e eklemelisiniz.

*HTML dosyası. Belirtilen benzersiz ad ve içeriğe sahip bir HTML dosyası oluşturun ve sitenizin kök dizinine yerleştirin.

*Meta etiket.  Sitenin ana sayfasının HTML koduna (head öğesine) özel meta etiket ekleyin.

  • 5. Adım: Yandex’in sunduğu yollardan birisiyle domain’inizi de onayladıktan sonra buraya tıklayarak açılan ekranda “.alanadiniz” uzantılı dilediğiniz kadar mail açabilirsiniz.

*Tüm işlemler bu kadar. Artık dilediğiniz gibi maillerinizi yönetebilir ve kullanabilirsiniz. Bu konuyla alakalı takıldığınız noktalarda bize dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

"Verimlilik" büyülü kelimemiz. Her zaman, her işte başarılı olmak için verimliliğin esas alınması gerektiğine inanıyoruz. Gelin işinizi "verimli" hale getirelim.

Yorum Yok

İçerik Yorumları