logo
May the "efficiency" be with you.

E-Ticaret Danışmanlığı

Dijital Performans Yönetimi

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Eposta Pazarlaması

Çevrimiçi Durum analizi

Dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.
Genç ve dinamik ekibimizle 7/24 hizmetinizdeyiz.

(0212) 800 7986

info@hamlinmcgill.com

Serdar-ı Ekrem Cd. No:15, Beyoğlu, İstanbul

(0212) 800 7986

Serdar-ı Ekrem Cd. No:15, Beyoğlu, İstanbul

Yukarı

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da mavi tikin nasıl alınacağından sizlere bahsetmiştik. Şimdi ise sıra geldi Instagram’a. 2020 yılı itibarıyla dünyanın en aktif kullanılan sosyal ağı olan Instagram’da her gün milyonlarca kullanıcı post, video, hikaye ya da canlı yayın paylaşıyor. Peki eğer ünlü birisiyseniz ya da bir markaysanız ve taklit ediliyorsanız ne olur? Bu durumlar için Instagram, mavi tik olarak da bilinen onaylanmış hesap rozetini kullanır ve kullanıcılar hesabın gerçek olup olmadığını anlarlar. Peki Instagram’da mavi tik nasıl alınır?

Kolay Kolay Verilmiyor!

Öncelikle Instagram’ın bu rozeti artık kolay kolay hesaplara vermediğini söyleyelim. Instagram’da çok kolay bir başvuru sistemi var ancak onay süreci biraz uzun sürüyor ve kolay kolay da onaylanmıyor bunu belirtelim.

Nasıl Başvurabilirim?

2018’den önce, mavi tik talep etmenin hiçbir yolu yoktu, sadece hesabınızın seçilmesini beklemeniz gerekiyorda. Ya da Kylie Jenner kadar ünlü olmak zorundaydınız…  Ancak şimdi kullanıcılar direkt olarak başvuru yapabiliyor. Başvuru için şu adımları izleyin;

1. Adım: Ayarlar’a gidin ve “Hesap”a tıklayın.

2. Adım: Ardından “Doğrulama İste”yi tıklayın.

3. Adım: Sonraki adımda, doldurulması gereken bir form gelecek. Bu alanları doldurun:

– Kullanıcı adı

– Ad Soyad

– Gerçek adınızı ya da insanların sizi tanıdığı takma adı girin

– Hesap kategorisini seçin

– Devlet tarafından verilmiş kimliğiniz ya da pasaportunuzu gösteren bir fotoğrafınızı yükleyin.

4. Adım: Gönder’e basın!

 

Daha sonra başvurunuz Instagram tarafından incelemeye alınacaktır. Hemen bir yanıt beklemeyin ve Instagram’ın sizden bunun için para talep etmeyeceğini unutmayın.

Başvurumun Başarılı Olması İçin Ne Yapabilirim?

Doğrulama isteyen herkesin alamayacağı bir gerçek. Aslında çok büyük bir oranı alamayacak. Peki bu ihtimali artırmanın bir yolu yok mu? Elbette var:

1. Kuralları ihlal etmeyin

Uygulamanın, Kullanım Şartlarını ve Topluluk Kurallarını okumalı ve bunlara dikkat etmelisiniz. Instagram size bir doğrulama rozeti verecekse, kurallarına uymanızı isteyecekdir.

2. “Gerçek” ve Özgün olun

Instagram ayrıca, gerçekten söylediğiniz kişi olmanızı da istiyor; gerçek kişi (botlara yer yok), kayıtlı bir işletme veya kayda değer bir marka olmanız gerekli. Ayrıca paylaşımlarınızın da özgün ve size özel olması şart.

3. Profilinizi herkese açık yapın

Instagram, profili gizli olan kullanıcıları direkt olarak eler. Bundan dolayı hesabınızı herkese açık yapmalısınız.

4. Profilinizi tamamlayın

Instagram’da profilinizi oluşturmayı tamamen bitirdiğinizden emin olun. Platformdaki tüm alanları eksiksiz ve doğru şekilde doldurun.

5. Dikkate değer bir hesap inşa edin

Instagram yalnızca ‘iyi bilinen, çok aranan bir kişiyi, markayı veya varlığı temsil ediyorsanız’ sizi doğrulayacaktır. Bu nedenle uygulama içinde ve dışında dikkate değer bir varlık-marka olması önemli. Ayrıca, kendi web siteniz dışında, basında vs. yer alıyorsanız ve bu linkleri de Instagram ile paylaşmanız yararınıza olacaktır. Yola yeni çıktıysanız, başvuru yapmadan önce hazır olmayı beklemenizde fayda var. Sürekli mavi tik için başvuru yapmak da Instagram için kötü bir izlenimin ortaya çıkmasına sebebiyet verecektir.

6. Çapraz linklere dikkat

Biyografinize başka hiçbir bağlantı koymayın; insanları sizi izlemesi veya eklemesi için insanları diğer sosyal medya hesaplarınıza yönlendirmeyin. İnsanların keşfetmesi için yalnızca web sitenizi, blogunuzu linkleyin.

Reddedildim! Şimdi Ne Olacak?

Talebiniz reddedilirse vazgeçmeyin! 30 gün sonra tekrar başvurabilirsiniz. Bu dönemde profilinizi geliştirmek, kitlenizi büyütmek ve profilinizi geliştirmek için bolca zamanınız olacaktır.

Başarılı olursanız ve Instagram doğrulama rozetini alırsanız da bu sonsuza kadar kalacak anlamına gelmiyor. Eğer yukarıdaki listede yer alan maddelerin birinin dahi dışına çıkarsanız bu rozeti kaybetme tehlikeniz var.

*Bu konuyla alakalı merak ettiğiniz konu ya da sorularınız varsa bize sormaktan hiç çekinmeyin.

"Verimlilik" büyülü kelimemiz. Her zaman, her işte başarılı olmak için verimliliğin esas alınması gerektiğine inanıyoruz. Gelin işinizi "verimli" hale getirelim.

Yorum Yok

İçerik Yorumları