logo
May the "efficiency" be with you.

E-Ticaret Danışmanlığı

Dijital Performans Yönetimi

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Eposta Pazarlaması

Çevrimiçi Durum analizi

Dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.
Genç ve dinamik ekibimizle 7/24 hizmetinizdeyiz.

(0212) 800 7986

info@hamlinmcgill.com

Serdar-ı Ekrem Cd. No:15, Beyoğlu, İstanbul

(0212) 800 7986

Serdar-ı Ekrem Cd. No:15, Beyoğlu, İstanbul

Yukarı

Google’dan Coronavirüs’ün Ekonomik Etkileri İçin 800 Milyon+ USD’lik Destek!

Google’dan Coronavirüs’ün Ekonomik Etkileri İçin 800 Milyon+ USD’lik Destek!

Tüm dünyayı etkileyen ve bir pandemi olduğu Dünya Sağlık Örgütü tarafından resmen onaylanan Coravirüs ile insanlığın mücadelesi sürüyor. Coranavirüs’ün E-Ticaret’e olan etkileriyle alakalı detaylı yazımızı geçtiğimiz günlerde sizler için yayımlamıştık.

Diğer taraftan teknoloji devleri de insanlığın bu virüsle mücadelesine destek olabilmek adına destek paketlerini açıklamaya devam ediyor. Bu şirketlerden birisi de Google. Şirket blogunda direkt CEO’su Sundar Pichai’nin ağzından açıklanan paket, 800 milyon+ USD’nin üzerinde bir desteği içeriyor. Paket kapsamında Google, Dünya Sağlık Örgütü, KOBİ’ler, STK’lara ciddi miktarda maddi destek olacak.

Destek Neleri İçeriyor?

Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) yardım etmek için 250 milyon USD’lik Ads hibesi yapan Google  ayrıca, topluluk finans kurumları ve STK’lar ve KOBİ’ler için de destek paketlerini sundu.

Dünya genelindeki STK’lar ve finans kurumlarını destekleyecek 200 milyon dolarlık bir yatırım fonu sağlanacak. Buna ek olarak bu kurumlara 20 milyon USD de Ads kredisi hibe edilecek. Örnek olarak, ABD’deki ana finansman kurumları tarafından yetersiz hizmet alan insan ve toplulukların finansmanındaki boşlukları doldurmaya yardımcı da olunmuş olacak. Bu, Google’ın kâr amacı gütmeyen kuruluşlara sağladığı 15 milyon dolarlık nakit hibeye ek olacak.

Aktif hesapları olan tüm KOBİ’ler için 340 milyon dolar Google Ads kredisi de verilecek. Kredi bildirimleri ise Google Ads hesaplarında görünecek ve hesabınızdan 2020’nin sonuna kadar herhangi bir zamanda kullanılabilecek. Google bu şekilde işletmelerin, müşterileriyle bağlantıda kalmaları konusunda maliyetinin bir kısmını hafifletmeye yardımcı olmayı umuyor.

Akademik kurumlar ve araştırmacılara ise potansiyel tedavi ve aşıları incelerken onlara yardımcı olabilecek bilgisayar yetenek ve altyapısından yararlanmaları için 20 milyon dolarlık Google Cloud kredisi havuzu yaratılacak.

Bunların dışında kişisel koruyucu ekipman  ve hayat kurtaran tıbbi cihazların üretim kapasitesini artırmaya yardımcı olmak için doğrudan finansal destek ve uzmanlık sunulacak. Buna ek olarak, Google ve diğer iş ortakları, ekipman üreticileri, distribütörler ve hükümetle birlikte çalışarak ventilatörlerin artan talebini karşılamak için mühendislik, tedarik zinciri ve sağlık uzmanlığı sunacak.

Bu taahhütlere ek olarak Google, her çalışanı adına bağışladığı  tutarı da 7.500 USD’den 10.000 USD’ye çıkardığını açıkladı. Bu, çalışanlarının artık yardum kuruluşlarına 50 milyon USD bağışladığı anlamına geliyor.

Google son olarak “Birlikte, işletmelerimiz, eğitimcilerimiz, araştırmacılarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız dahil olmak üzere tüm topluluklarımıza, zorlukları aşmaları için yardım etmeye devam edeceğiz.” diyor.

Kaynak: https://www.blog.google/inside-google/company-announcements/commitment-support-small-businesses-and-crisis-response-covid-19/

 

2011 yılından beri içerik üreticisi, 2017 yılından beri e-ticaret sektöründe ve BSL markasının e-ticaret direktörü, bilgisayar mühendisi ve 2019 yılından beri Hamlin&McGill dijital performans ve e-ticaret danışmanlık ajansının kurucusu.

Yorum Yok

İçerik Yorumları