logo
May the "efficiency" be with you.

E-Ticaret Danışmanlığı

Dijital Performans Yönetimi

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Eposta Pazarlaması

Çevrimiçi Durum analizi

Dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.
Genç ve dinamik ekibimizle 7/24 hizmetinizdeyiz.

(0212) 800 7986

info@hamlinmcgill.com

Serdar-ı Ekrem Cd. No:15, Beyoğlu, İstanbul

(0212) 800 7986

Serdar-ı Ekrem Cd. No:15, Beyoğlu, İstanbul

Yukarı

Facebook Sayfasına Nasıl Yönetici Yetkisi Verilir?

Facebook Sayfasına Nasıl Yönetici Yetkisi Verilir?

Facebook sayfa yetki verme işlemi; Sayfamızdan bir kullanıcıya yetki verirken veya bir kullanıcının Facebook sayfasından bize yetki vermesini talep ederken bu işlemin nereden ve nasıl yapıldığını gelin adım adım beraber inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: Facebook Business Manager Hesabına Nasıl Yetki Verilir?

Facebook Sayfaya Yönetici Ekleme Nasıl Yapılır?

1.Adım: Facebook sayfamızın sağ üst tarafında bulunan “Ayarlar” bölümüne tıklıyoruz.

2. Adım: Açılan pencerede sol tarafta bulunan “Sayfa Görevleri” kısmına tıklıyoruz.

3.Adım: Açılan pencerede “Yeni Bir Sayfa Görevi Ver” alanını bulup yetki vermek istediğimiz kullanıcının, adını veya e-posta adresini boşluğa girip, vermek istediğimiz yetkiyi seçiyoruz.

Facebook sayfa görevi olarak verebileceğimiz görevler ve detayları şu şekilde;

Yönetici Yetkisi:

Sayfanın tüm özelliklerini yönetebilir. Sayfanın adıyla paylaşımda bulunabilir ve Messenger mesajları gönderebilir, Sayfadaki yorumları yanıtlayabilir ve silebilir, Instagram’daki gönderileri Facebook’ta paylaşabilir, reklamlar oluşturabilir, bir gönderiyi veya yorumu kimin oluşturduğunu görebilir, istatistikleri görüntüleyebilir ve Sayfa görevleri atayabilir. Bir Instagram hesabı Sayfaya bağlıysa, yorumları yanıtlayabilir ve silebilir, Direct mesajları gönderebilir, işletmenin iletişim bilgilerini senkronize edebilir ve reklamlar oluşturabilir.

Editör Yetkisi: 

Sayfanın adıyla paylaşımda bulunabilir ve Messenger mesajları gönderebilir, Sayfadaki yorumları yanıtlayabilir ve silebilir, reklamlar oluşturabilir, bir gönderiyi veya yorumu kimin oluşturduğunu görebilir, Instagram’daki gönderileri Facebook’ta paylaşabilir ve istatistikleri görüntüleyebilir. Bir Instagram hesabı Sayfaya bağlıysa, yorumları yanıtlayabilir ve silebilir, Direct mesajları gönderebilir, işletmenin iletişim bilgilerini senkronize edebilir ve reklamlar oluşturabilir.

Moderatör Yetkisi:

Sayfanın adıyla Messenger mesajları gönderebilir, Sayfadaki yorumları yanıtlayabilir ve silebilir, reklamlar oluşturabilir, bir gönderiyi veya yorumu kimin oluşturduğunu görebilir ve istatistikleri görüntüleyebilir. Bir Instagram hesabı Sayfaya bağlıysa, Instagram yorumlarını yanıtlayabilir, Direct mesajları gönderebilir ve reklamlar oluşturabilir.

Reklamveren Yetkisi:

Reklamlar oluşturabilir, bir gönderiyi veya yorumu kimin oluşturduğunu görebilir ve istatistikleri görüntüleyebilir. Bir Instagram hesabı Sayfaya bağlıysa, reklamlar oluşturabilir.
Analist Yetkisi:
Bir gönderiyi veya yorumu hangi yöneticinin oluşturduğunu ve istatistikleri görebilir.
Özel Yetki:
Bu kişilerin izinlerinin özel kombinasyonları vardır. Yönetmek için Business Manager’a gitmeniz gerekir.
Neler Öğrendik;
Facebook sayfa görevi verme, Facebook sayfa yetki verme, Facebook sayfaya yönetici yapma gibi merak edilen soruların cevaplarını bu yazımızda öğrenmiş olduk.
Paylaş

2020 yılında Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Dijital pazarlama tutkusu üniversite yıllarında başlayan Berat üniversite eğitimi boyunca çeşitli ajanslarda çalışarak sektörel tecrübesini arttırdı. BSL markasının dijital pazarlama uzmanı, dijital pazarlama aşığı ve 2019 yılından beri Hamlin&McGill dijital performans ve e-ticaret danışmanlık ajansının kurucusu.

Yorum Yok

İçerik Yorumları