E-Ticaret Danışmanlığı

E-ticaret günümüzde ve yakın gelecekte istisnasız her perakendecinin hatta toptancının yapması zorunlu bir yatırım halini alacak. Peki e-ticaret danışmanlığı yaparak işinizi istediğiniz hacimlere getirelim mi?
q
Analiz Ederiz

Mevcut durumunuzu en iyi şekilde analiz ederiz.

q
Stratejiyi Belirleriz

Mevcut bütçeniz dahilinde zamansal stratejinizi çizeriz. Bununla birlikte hangi ay ne harcayacağınızı, ne getirisi olacağını anlarsınız.

q
Uygulamaya Geçeriz

Belirlenen stratejiler dahilinde mühendis ekibimiz sizin için uygulamaya geçerler.

q
Sonucu Alırız

Yapacağımız çalışmalarla e-ticaret işinizi kısa süre içerisinde arzu ettiğiniz noktalara getiririz. Tabii doğru ürüne ve yeterli stoğa sahipseniz.

E-Ticaret Hizmetimiz Hakkında

Maalesef e-ticaret sitesi açmak, e-ticaret’ten para kazanmak anlamına gelmez. Markanızı bilen çok kişi varsa bunların bir kısmı ihtiyaç duyduğunda ya da merak ettiği için sitenize girebilir. Ancak bu masraflarınızı amorti etmeye ve kar etmenize yetmez. Bunun için hızlı bir e-ticaret sitesine, iyi bir kullanıcı deneyimine, doğru pazarlama yatırımına, başarılı hedef kitle yönetimine ve daha buraya sığdıramayacağımız onlarca daha parametreye ihtiyacınız var. İşte biz sizin mevcut işinizi analiz edip, neleri eksik yaptığınızı anlar, bu alanları sizin işin güçlendirir ve e-ticaret danışmanlığı yaparak işinizi karlı hale getiririz. Kısaca sizinle e-ticaret yol arkadaşlığı yaparız.

E-TİCARET STRATEJİLERİ

E-Ticaret projelerinizi uçtan-uca, en temel stratejiden optimizasyonlara kadar her aşamada dikkatle planlıyor ve yürütüyoruz.

E-TİCARET SÜREÇ YÖNETİMİ

Her şirketin aynı e-ticaret stratejisine ihtiyacı olmaz. Bu yüzden potansiyeliniz ve mevcut konseptiniz için özel olarak tasarlanmış stratejiler oluşturuyoruz.

OMNICHANNEL TİCARET

Stratejilerimizle, mouse, dokunmatik ekran ya da akıllı cihaz kullanmayan müşterilerinize de kampanyalar, sadakat programları sunarak %100 müşteri memnuniyeti yakalayın!

DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Hamlin&Mcgill bu muhteşem yolculukta size eşlik etmeye hazır.

PROJE VE PROGRAM YÖNETİMİ

Şirketiniz için doğru proje ve programları bulmanıza yardımcı olabiliriz.

E-TİCARET KONSEPTLERİ

Hamlin&McGill'in farklı ölçekli firmalara göre farklı çözümleri bulunmaktadır.

E-Ticaret Stratejileri ve Süreçleri

Her şirket aynı e-ticaret stratejisiyle hareket edemez. Bu yüzden potansiyeliniz ve mevcut konseptiniz için özel olarak tasarlanmış stratejiler oluşturuyoruz.
Her şirketin aynı e-ticaret stratejisine ihtiyacı yoktur. Bu yüzden potansiyeliniz ve mevcut konseptiniz için özel olarak tasarlanmış stratejiler oluşturuyoruz. Başarının sadece iç ve dış şirket süreçleri stratejiye uyarlandığında geldiğini biliyoruz. Bu nedenle, aşağıdaki e-ticaret danışmanlığı hizmetlerimizle ilgili tüm faktörleri dikkate alan bütünsel bir yaklaşım oluşturuyoruz.

Proje ve Program Yönetimi

E-ticaret danışmanlığı ile şirketiniz için doğru proje ve programları bulmanıza yardımcı olabiliriz.
Yıllar geçtikçe, e-ticaret çözümlerindeki kapsamlı deneyimimizi kullanarak metodolojiler oluşturduk. Bu yüzden her zaman çeşitli seçeneklerden en iyi uygulamayı dahil edebiliyoruz.
Şirketiniz için doğru proje ve programları bulmanıza yardımcı olabiliriz. Birden fazla iş akışını aynı anda yönetebiliriz, böylece hiçbir kaynak israf edilmez veya fazla kullanılmaz.

E-Ticaret Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eğer hedefiniz çok yükseklerse, e-ticarette ciddi yatırımlar yapmalısınız. Bu yatırımları yaparken de size yol gösterecek şirketi seçerken endişeli yaklaşmanız gayet doğal. Aslında yanlış yol arkadaşı seçmede asıl firmalara hasar veren şey kaybedilen paradan daha çok kaybedilen zaman oluyor. İşte müşterilerimiz ve potansiyel müşterilerimizin bize sıkça yönelttikleri sorular.

Ne iş yapıyorsunuz? 🙂

Mevcut e-ticaret hizmeti olan, bir türlü kar edemeyen firmalar için doğru e-ticaret yapısını kuruyoruz. Bütçe, strateji ve planlarını çiziyoruz ve bunları uygulamaya koyuyoruz. Ortada sorun varsa bu sorunu bulup, çözüm getiriyoruz. Dijital performanslarını yönetiyor ve firmalarımızın arzu ettiği satışları yakalamasında yardımcı oluyoruz.

Başarı garantisi veriyor musunuz?

Hamlin&McGill olarak sektörde sıkça “garanti” kelimesi duyuyoruz ancak biz bu kelimeyi kullanmayı sevmiyoruz. Çünkü e-ticaret komple bir iştir. Her şeyden öte her şeyi mükemmel yapsanız da iyi ürün, doğru fiyatınız yoksa ne yaparsanız yapın başarılı olma garantisi verilemez. Ancak perakendede ya da toptanda mevcutta başarılı bir işi olan her müşteriyi hedeflerine ulaştırabiliriz.

Ajansımı nasıl seçmeliyim?

Öncelikle belli bir süre içinde ciro ulaşım garantisi veren ajanslardan uzak durmanızda fayda var. Çünkü e-ticaret çok fazla değişkene sahip bir iştir ve bu değişkenlerin hepsi birbiriyle bağımlıdır. Ayrıca karar vermeden önce ajansınız ile yüzeysel değil, anlamlı veriler üzerinden konuşup, anlaşmanızda fayda olacaktır. Sonuçta bu iş temelinde veri, analiz ve matematik işidir. Platformunuzda gerçekleşen her bir işlemi okuyup, anlayıp, yorumlayıp, bunun sonucunda bu veriyi dijital pazarlamada, sadakat programlarınızda ve alanlarda kullanmalısınız. Ekibimizin %80’i bilgisayar mühendisi olduğu için verilerinizi anlamlandırmada, çıkarımlar yapmada ve stratejiler oluşturmada iddialı olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz 🙂

Çalışmalar ne kadar sürer?

Bizim işimiz süreklidir. Şirket yaptığımız işleri in-house yapamadığı için şirketimizi tercih etmiştir ve bu süreçleri şirket içine alana kadar da çalışmayı sürdürürüz.

Ne kadar öderim?

Bu herhalde en çok sorulan soruların başında gelir. Biz aylık sürekli sabit ücret almak yerine firmalardan performans bazlı ücretler talep ederiz. Bu firmayı ve cirosunu sürekli yukarıya taşımak adına bizi en motive tutan çalışma biçimi.

2020 e-ticaret trendleri neler?

Tecrübelerimiz sadece 2020’nin değil, tüm zamanların değişmez e-ticaret trendinin kullanıcı odaklı olmak olduğunu gösteriyor. Bir firma kullanıcısını, müşterisini en ön planda tutmuyor ve her attığı adımda onları planlarına dahil etmiyorsa başarılı olma şansı yoktur. Bunlara ek olarak kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi, yapay zeka, kişiselleştirilmiş pazarlama, sesli arama, derin veri analizi, video görsel içerik üretimini sayabiliriz.

E-Ticaret İçeriklerimiz
Bizimle iletişime geçin, neler yapabileceğimize bakalım.
Hadi, başlayalım!