Bilmeniz Gereken 9 TikTok İstatistiği | 2020

Bilmeniz Gereken 9 TikTok İstatistiği | 2020

Eğer bir mağarada yaşamıyorsanız özellikle ülkemizde kullanım oranı çığ gibi büyüyen sosyal ağ TikTok’u duymuşsunuzdur. Başlangıçta insanların dalga geçtikleri içerikleri sonrasında kendilerinin de yapmalarıyla büyüme ivmesini sürdüren TikTok artık binlerce ünlü ismi de içeriyor. Hal böyle olunca TikTok,  markaların da bir süredir radarında ve pazarlama bütçelerinin önemli kısmını almaya başladı.

Eğer siz de TikTok’ta bazı pazarlama faaliyetlerine başlamak istiyorsanız 2020 yılında bu istatistikleri bilmeniz işinize yarayacak.

İşte 2020’de bilmeniz gereken 9 TikTok istatistiği;

1. TikTok Kullanıcılarının % 74.1’i 25 Yaş ve Üzerinde

Bir zamanlar Z Kuşağı’nın en sevdiği şarkılarla dans etmesi ve dudak senkronizasyonu yapmasıyla “cringe” dediğimiz noktada olan TikTok bunun ötesine geçti. Zamanla TikTok trendleri gelişti ve artık birçok ünlü isim bu platformun trendlerine ayak uyduruyor.

Yeni dikeyler, pişirme, güzellik ve moda, ipuçları ve komedi gibi alanlar da popülerlik kazandı. Ünlüler bile dahil olmaya başladı, Kevin Hart, Britney Spears, Will Smith ve Lizzo gibi yıldızlar TikTok topluluğunda aktif kullanıcılar haline geldi. İkincisi, şüphesiz platformun büyümesine yardımcı oldu, kullanıcılar en sevdikleri kişilerin son paylaşımlarını görmek için kaydoluyor.

2. Mart 2020’de TikTok, Rakibi Snapchat’i Aramalarda Geçti

Sosyal medyada trendler sürekli olarak değişiyor, bir zamanlar çok popüler olan Snapchat, Instagram’ın hikaye özelliğini kopyalamasıyla birlikte popülerliğini yitirse de hala önemli bir kitle tarafından kullanılıyordu. Ancak Google Trends raporuna göre TikTok, Mart 2020 itibariyle Snapchat’i aramalarda geride bırakmayı başardı.

3. En Büyük 6. Sosyal Ağ

Aylık 800 milyon günlük aktif kullanıcı sayısına sahip olan TıkTok, We Are Social 2020 raporuna göre aktif kullanıcı sayısında Instagram’dan hemen sonra geliyor. İlk 4’te ise sırasıyla WhatsApp, Facebook, Messenger, WeChat’in yer aldığını belirtelim. İlk sıraya yerleşmek için WeChat’in yanı sıra Facebook uygulama ailesinin tamamıyla rekabet etmesi gerekiyor, Yine de TikTok’un LinkedIn, Reddit, Snapchat, Twitter ve Pinterest’i çoktan geride bıraktığını söyleyelim.

4. TikTok Dünya Çapında 2 Milyar Kez İndirildi

Statista’ya göre dünya çapında yaklaşık 3,5 milyar akıllı telefon var. Totalde 800 milyon aktif kullanıcıya sahip olan TikTok 2 milyar kez indirilmiş. Bu çok büyük bir rakam.

5. Son 6 Ay İçinde, Dünya Çapında İndirmelerde % 74 Artış Oldu

Günümüzün en trend uygulamalarından birisi olduğunun kanıtı da indirmelerdeki artış. Raporlara. göre uygulama, 2018’in ilk çeyreğinden bu yana her çeyrekte 100 milyondan fazla indirme yapıyor, ancak 2020’nin ilk çeyreğinin 315 milyon indirme ile en yüksek indirme rakamını yakalamayı. başardı.

6. TikTok Kullanıcılarının% 90’ı Uygulamayı Her Gün Kullanıyor, Instagram’da Bu Rakam % 63

Uygulamaların indirilmesinden öte en önemli istatistiği kullanım sıklığı ya da kullanım oranıdır. Uygulamaların % 25’i indirilir, bir kez açılır ve daha sonra tekrar kullanılmaz. Ancak görünüşe göre TikTok öyle değil. İstatistiklere göre Instagram kullanıcılarının %63’ü her gün uygulamayı açarken, TikTok’ta bu rakam %90!

7. TikTok’ta Geçirilen Günlük Ortalama Süre Instagram’ın Neredeyse 2 Katı

TikTok sadece daha sık açılmıyor, aynı zamanda kullanıcılar uygulama içinde de daha fazla zaman harcıyor. Kullanıcıların içerik oluşturmak için vakit harcamalarının da bunda payı büyük. Renk kontrastlarını ve filtrelerini ayarlasanız bile, Instagram veya Instagram Hikayesi yayınlamak birkaç dakikadan fazla sürmez. Bir TikTok oluşturmak, videonuzu planlamaktan çekime (genellikle birden fazla çekim) ve sonra düzenleme ciddi bir zaman alıyor.

Raporlara göre Instagram’ın kullanıcı başına ekran kullanım süresi 28 dakikayken, TikTok ise 52 dakika!

8. Nisan 2020 itibariyle, TikTok En Çok İndirilen İkinci Uygulama

Yeni trend TikTok Nisan 2020 itibariyle dünyadaki en çok indirilen ikinci uygulama oldu. TikTok’un önündeki tek uygulama ise COVID-19 ile uçuşa geçen ZOOM oldu.

9. TikTok’un Olumlu İnceleme Oranı, Mart ve Nisan aylarında Ocak ve Şubat ayına göre % 91 arttı

Bu istatistik çok önemli, çünkü tüm dünyada TikTok’a bakış açısının nasıl bir değişim gösterdiğinin en önemli kanıtlarından. Raporlara göre son iki ayda uygulama mağazalarındaki olumlu inceleme oranı Ocak ve Şubat aylarına göre %91 artış göstermiş. Bu da artık kullanıcıların TikTok’a bakış açılarının değiştiğini gösteriyor.

"Verimlilik" büyülü kelimemiz. Her zaman, her işte başarılı olmak için verimliliğin esas alınması gerektiğine inanıyoruz. Gelin işinizi "verimli" hale getirelim.

Yorum Yok

İçerik Yorumları